четвер, 31 жовтня 2024 р.

Філателія - захоплення, що відкриває світ

             Прочитавши замітку Ірини Миколаївни Діхтяр про роботу її класу над проєктом про різні захоплення, я запропонувала їй скористатись моїм клясером (альбом для марок) і показати його учням. Ірина Миколаївна люб'язно запропонувала мені самій поговорити з четвертокласниками про своє давнішнє захоплення. Це - 60 -ті роки минулого століття. Що я з великим задоволенням і зробила.                                                                                                                                                                          Спочатку дітки послухали про те, для чого потрібна марка, про те, що в Україні і зараз є села, де люди отримують у конвертах листи. У цьому є свій позитив: такий лист приємно читати, його можна зберігати, перечитувати. Взнали учні, як відправляли листи солдати з фронту під час другої світової війни, спробували навчитись робити листи - трикутники.                                                                                    І саме цікаве було: розглядати 631 марку з колекції. Особливу цікавість викликали марки з розділів: флора і фауна, космос, авіація, флот, ювілейні. Попутно діти почули про те, за що ціняться марки і скільки коштують окремі на аукціонах (1 - 5 мільйонів доларів).                       Можливо хтось із них теж захоче збирати марки.Це заняття привчає до систематизування, спонукає досліджувати, якій події чи особі присвячений об'єкт філателії. 

                                                                                            











неділя, 27 жовтня 2024 р.

Рідна мова - код нації

    27 жовтня - День української мови та писемності! Це свято набуло нового значення з початком повномасштабного вторгнення. У боротьбі за СВОБОДУ та НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ми, як ніколи, відчуваємо, наскільки важливою є РІДНА МОВА. Вона нас ЄДНАЄ, робить МОГУТНІМИ ТА СИЛЬНИМИ!

                                                                    







субота, 26 жовтня 2024 р.

Мандрівка у країну Філологію

             27 жовтня - День української писемності та мови. Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Мова є найціннішим надбанням та основою духовного  багатства народу. Основною метою цього дня є підтримання самобутності та важливості української мови для народу.                                                                                                  В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримати свою мову.                                   Восьмикласники під час  мовної гри, яка була проведена напередодні Дня української письменності і мови, показали свої  знання, вправність, кмітливість. Розминку зробили, виконуючи вправу "доміно". Потім перекладали текст українською, виправляли помилки, відгадували загадки, заміняли ситуацію крилатими виразами. за 3 секунди складали слово із "розсипаних"літер тощо.  

                                                            





середа, 23 жовтня 2024 р.

Осінь прийшла - пора золота

                   Скільки поетів,композиторів, художників майстерно описували словами, музикою чи фарбами красу осені.                                                                                                             Сьогодні на цю чарівну пору року  ми з четвертокласниками дивились очима поетів та художників. Захід проводився сумісно із сільською бібліотекою.                                          Діти розглянули репродукції відомих картин, визначили, що перед ними пейзажі. Поділились враженнями від споглядання, виділили,які основні кольори використали художники для створення своїх робіт.                                                                                    Учні підготували вірші про осінь, за які отримали оплески товаришів. Звернулись і до джерел народної творчості : діти розгадували загадки на осінню тему, доповнювали приказки про осінь. Працювали над упорядкуванням віршів, рядки яких "розвіяв вітер". Із знанням справи разом склали сенкан "Осінь".                                                                І в кінці зустрічі пограли у веселу гру.

                                                                    












вівторок, 15 жовтня 2024 р.

На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш. (Знання)

         Упродовж життя ми звертаємось до книжок. Книжка допомагає пізнавати себе і розуміти навколишній світ. Вона допомагає у навчанні і вихованні, збагачує знання, народжує мрії і вчить, як їх досягти.                                                                                                  Хто з нас не бажає завжди бути у відмінній інтелектуальній формі ? Це дає ясність мислення, дає змогу швидко реагувати на зміни, здобути репутацію цікавого співрозмовника та яскравого гострослова.                                                                                       Ерудит - людина, що має різносторонні знання, начитана, освічена, розумна.                    Перевірити названі якості семикласникам допомогла вікторина з різних галузей знань: біології,математики, географії, мови, фізики тощо. Висновок після її проведення був однозначним: хто читає, той багато знає.                  

                                                                            







 

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Наш друг - книга

                 Книга - дивовижний витвір людського розуму.Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як небо над головою, як хліб. Вона стала найвірнішим другом людини. Про це ми і говорили сьогодні з третьокласниками під час бесіди - діалогу.                                                                                                                                                     Учні ділились своїми думками про те, яке значення має книга для них, згадали, як требаа поводитись з книгами. Прояснили  що значить "берегти здоров'я книги". Виявилось, що читаючи книгу, треба пілкуватись і про своє здоров'я: читати при хорошому освітленні, щоб не псувати зір, книгу тримати на відстані, після роботи з книгою мити руки, тому що на ній є мікроби , які залишились після попереднього читача.                                                                                                                                                         Діти згадали приказки про користь читання, розгадували загадки. Вони люблять слухати голосне читання, тому із задоволенням послухали повчальні казки М. Коцюбин-ського.            

                                                                   





    

четвер, 3 жовтня 2024 р.

Мої домашні улюбленці

                 Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня .                                               Напередодні Всесвітнього дня тварин про своїх улюбленців згадували учні 2 класу. Спочатку вони познайомилися з книжками, в яких говориться про багатьох тварин з різних континентів.Згадали,що тварини бувають дикі і свійські. Диких тварин стає все менше, тому вони потребують захисту. Діти теж можуть зберігати живу природу: не ловити метеликів, жучків, не руйнувати гнізда птахів, не брати в оселю диких тваринок, бо вони не виживуть в неволі.    

        Учні розповіли про своїх котиків і собачок . Обговорили оповідання Л Яковенко "Незвичайна іграшка" Також послухали пораду ,як дружити з тваринами без прикрих наслідків. Взнали, що навіть домашня собака, оберігаючи свою їжу,або своїх дитинчат, може злякати, або навіть вкусити. Не можна чіпати чужих або безпритульних тварин, це може бути небезпечно.                    Діти попрацювали над вікториною про тварин і в нагороду за активність отримали наклейки на долоньки.

                                                                              









вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Вікторина до Дня українського козацтва

    Сьогодні 6 клас відповідав на запитання вікторини "Як ти знаєш історію козацтва?". На жаль, час проведення заходу співпав з повітряною тривогою. Але це не завадило нам поспілкуватись  в укритті. Учні відповідали на запитання, на які знали відповідь. Шестикласники багато знають про козаків, їхні звичаї, побут. Слухали розповідь про те, що їм поки невідомо. Допомогла книга про козацтво, яку ми захопили із собою в укриття. Там гарні ілюстрації, схеми. 

                                                                            
                                                                        



 





 






День українського козацтва

     День украї́нського коза́цтва — державне свято України, впроваджене на вшанування традицій, звитяг, історичного значення козацтва в утвердженні української державності та його внеску в сучасний процес державотворення. Святкування Дня українського козацтва започатковано від 1999. Збігається зі святом Покрова Пресвятої Богородиці (козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога; звідси інша назва свята — «Козацька Покрова»)                                                                                                                                   Козаки - люди,які вражають своїм сильним духом.Вони усім єством вболівали за долю Батьківщини, боролися за об'єднання Правобережної і Лівобережної України.

                                                                        

 





"Він світив як сонце" Максим Рильський

           Остап Вишня  ( Губенко Павло Михайлович , 1 (13) листопада 1889, хутір Чечва, Сумська область — 28 вересня 1956, Київ) — українсь...