пʼятниця, 24 травня 2024 р.

День слав'янської писемності та культури

        Щороку 24 травня в Україні традиційно відзначають День слов'янської писемності і культури, вшановуючи творців слов’янської абетки святих Кирила і Мефодія. 

Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили із знатного роду і проживали в грецькому місті Солуні. Брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі.

Вважається, що слов'янська писемність була створена у IX столітті, приблизно в 863 році. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на честь Костянтина, який прийняв чернецтво під ім’ям Кирила. Його старший брат Мефодій допомагав у цій справі.

Кирило, обдарований з дитинства, досконало опанував науки свого часу і вивчив багато мов. Він створив слов'янську абетку на основі грецької, адаптуючи її для точного передання слов'янських звуків. В результаті були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

Вшанування пам’яті святих братів було досить поширене серед слов'янських народів, але згодом дещо забуте через історичні та політичні обставини. На початку XIX століття, з відродженням слов’янських народностей, відновилася й пам’ять про слов’янських первоучителів.

У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою після грецької та латинської, через яку поширювалося слово Боже. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила і Мефодія та їх учнів підняла освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий рівень, заклавши основи церковнослов'янської писемності та літератури.

Брати переклали слов'янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир. 

                                                       




пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Безпека на дорозі - безпека життя

         З настанням літа діти більше часу проводять на вулиці: більше грають, зустрічаються із друзями, катаються на велосипеді і починають забувати про правила безпечного поводження на дорозі. Через це літо - один із найважчих періодів у транспортному житті міста і села, і щоб запобігти дитячому дорожньому травматизму, необхідно щоденно нагадувати дітям правила дорожнього руху.                                                                                        То ж і сьогодні  учні 3 - б класу пригадали правила поводження на дорозі, показували на схемі,як переходити дорогу у певному випадку. У багатьох учнів є велосипеди, тому поговорили і про безпеку на дорозі велосипедистів. За безпеку на дорозі відповідають і водії, і пішоходи, тому  треба поважати один одного і не створювати аварійних ситуацій. З цим погодились всі учасники розмови.

                                                                   




                                                                                                                                           


четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванка - це документ українського народу

        Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. У 2024 році День вишиванки святкуємо 16 травня.

Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України. Одягнена вишиванка 16 травня – символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.  

             Учні 3 б класу сьогодні поповнили свої знання про українську вишиванку. Вони взнали, що вишивка в Україні існувала ще до нашої ери. Познайомилися з тематикою вишивки. Дивувалися, що в давнину селянки мали від 30 до 100 вишиванок, залежно від матеріального статусу сім'ї. Роздивилися безліч узорів вишивки у книзі "Українська вишивка" В кінці зустрічі розмалювали намальовані вишиванки на свій смак.

                                                                           




четвер, 9 травня 2024 р.

Сьогодні - День Європи

 Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.

Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру!

                                                               


середа, 8 травня 2024 р.

Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

🥀 8 травня в Україні і світі святкують День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день присвячений пам'яті жертв Другої світової війни і є частиною міжнародного вшанування. Він був встановлений згідно із законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років".
❗ Цей день має на меті вшанувати пам'ять всіх жертв війни, а також нагадати про важливість примирення та миру. Символом цього дня є червоний мак, який є міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів. Гаслом пам'ятних днів є "1939 - 1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".



Голодомор - 33

   1932 - 1933. Найчорніший день в історії України. У світі не зафіксовано голоду подібного тому, що випав на долю найродючішої країни світу...